cenne 3 punkty

W sobotnie popołudnie do Śmiłowa zagościł inny beniaminek, zespół Zjednoczonych Trzemeszno. Od początku więc było jasne, że jest to bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w obecnym sezonie. Oba zespoły podrażnione po ostatnich porażkach ligowych. Nasza drużyna poległa w Międzychodzie tracąc aż 4 bramki, zdobywając przy tym tylko jedną. Tyle samo zdobyli zawodnicy z Trzemeszna w starciu z KS Opatówek. Ci jednak zaaplikowali im aż 3 gole. Przed bezpośrednim pojedynkiem o dwa oczka więcej w ligowej tabeli zgromadził zespół Zjednoczonych.

Od początku Orkan ruszył na przyjezdnych. Zdecydowanie było widać determiację wśród Naszych chłopaków i chęć poprawienia humorów po ostatniej porażce ligowej. Zaczęło się wyśmienicie. Już w 4 minucie meczu po składnej akcji i prostopadłym podaniu w pole karne wpadł Damian Buczek i został sfaulowany przez bramkarza gości. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Wojciech Wypusz. Ten sam zawodnik po upływie dwóch kwadransów został powalony w „szesnastce” i po raz drugi w tym spotkaniu sędzia wskazał na wapno. Kolejny raz górą w starciu z bramkarzem gości Wojtek Wypusz. Prowadzimy 2-0 i wydaje się, że lepiej być nie może. A jednak… W 36 minucie prawdziwa bomba! Tak można nazwać strzał Jędrzeja Wiśniewskiego z rzutu wolnego. Piłka ustawiona na trzydziestym metrze od bramki, uderzona wpada od słupka w samo okienko. Porządki w Śmiłowie zrobione – pajęczyna ściągnięta. Niestety przed przerwą straciliśmy bramkę po składnej akcji Zjednoczonych, która dała przyjezdnym cień nadziei na korzystny rezultat.

Było pewne, że Trzemeszno ruszy od początku drugiej połowy. Rzucili się do odrabiania strat, a w 55 minucie po faulu sędzia odgwizdał trzeci już rzut karny w tym meczu. Tym razem dla przyjezdnych, którzy zamienili go na bramkę kontaktową. Od tego momentu nie stworzyli sobie jednak dogodnej sytuacji. Natomiast my mieliśmy dwie świetne okazje. Jedną z nich zmarnował Wuwu, gdy znalazł się w sytaucji „sam na sam” i posłał piłkę nad poprzeczką. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Patryk Klofik. Futbolówka trafiła niestety w poprzeczkę. Do końca wynik już nie uległ zmianie, a cenne 3 punkty zostały w Śmiłowie.

skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=JUEFrKXT2fc

Skład: Czapla, Mikołajczak, Zieliński, Purczyński, Jagodziński, Fertikowski, Ryczek, Wypusz, Wiśniewski, Buczek, Tatera

Następny mecz Nasza drużyna rozegra 22.09 we Wrześni z miejscową Victorią.