Dobry start!

W sobotę 4 sierpnia nadszedł czas na inaugurację IV ligi. Przed rozpoczęciem meczu Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile, Pan Adam Luboński wręczył na ręce kapitana drużyny Farmutilu puchar za awans do IV ligi. Prezes OZPN ufundował również puchar dla Orkanu z okazji 60-lecia istnienia klubu, który odebrał Prezes LZS „Farmutil Orkan” Śmiłowo – Pan Zbigniew Wichert.

2

3

Mecz inauguracyjny rozpoczął się o godzinie 16 na stadionie w Śmiłowie. Podopieczni trenera Tomasza Miedzińskiego podejmowali Polonię 1912 Leszno.

20180804_160205

1

20180804_160222

Obie drużyny wyszły na boisko bardzo zmotywowane. Od pierwszego gwizdka sędziego gra była bardzo wyrównana. Zawodnicy próbowali tworzyć akcje, wymieniając podania w stronę bramki rywali.
W 37 minucie po faulu na Mateuszu Taterze sędzia podyktował rzut karny. Drużyna Orkanu z łatwością to wykorzystała i doprowadziła do prowadzenia. Strzelcem Jędrzej Wiśniewski. Z takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

6

W drugiej połowie widoczna była konsekwentna gra w obronie. Trener Tomasz Miedziński zdecydował się na kilka zmian w zespole. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Damian Buczek uciekł lewą stroną boiska i dośrodkował piłkę w pole karne. Obrońcy Polonii Leszno wybili piłkę poza szesnastkę wprost pod nogi Michała Fertikowskiego, który strzałem z lewej nogi zdobył drugą bramkę dla Śmiłowa. Pozwoliło to drużynie Orkanu spokojnie kontrolować grę do końca spotkania.

Orkan Śmiłowo – Polonia 1912 Leszno 2:0

5

4

Skład : Adamski, Mikołajczak, Zieliński, Jagodziński, Wiśniewski(Ryczek), Wypusz(Buczek), Mikołajczak, Tatera(Ginda-Kopeć), Urbański(Purczyński), Kosiński, Fertikowski.

Następny mecz Orkanu w sobotę 11 sierpnia o godzinie 15:00 w Ostrowie Wielkopolskim. Zespół zmierzy się z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.