Pierwszy krok za nami!

DSC01692

Wiedzieliśmy, że ten mecz może być decydujący jeżeli chodzi zdobycie mistrzostwa ligi okręgowej. Osiek to gorący teren, przekonał się o tym nie jeden zespół grający w naszej lidze.

Mimo, iż byliśmy zdecydowanym faworytem w tym meczu wiedzieliśmy, że o 3 pkt. będzie bardzo ciężko i tak też było. Nasz zespół próbował narzucić swój styl, swoje temp rozgrywania piłki jednak drużyna trenera Łukasza Dłoniaka dzielnie się broniła jak i potrafiła stwarzać groźne sytuacje. Dzięki przebłyskowi Artura Kwiatkowskiego mogliśmy cieszyć się z objęcia prowadzenia w tym meczu. „Kwiatek” przyjął piłkę na skraju pola karnego, przełożył ją na lewą nogę i sprytnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Euforia w naszym zespole była ogromna, jednak wiedzieliśmy, że do końca meczu zostało jeszcze dużo minut. Podsumowując pierwszą połowę oba zespoły stworzyły sobie dogodne sytuacje jednak to my prowadziliśmy.

Druga połowa, to już większa kontrola nad przebiegiem spotkania ze strony gospodarzy. Z wielkim zaangażowaniem dążyli do zdobycia wyrównującej bramki, co zmusiło nas do cofnięcia się i oczekiwania na kontrę. Mimo ataków zespołu z Osieka udawało nam się zatrzymywać ich akcje poza naszym polem karnym. Stworzyliśmy sobie kilka dobrych okazji po kontrze jednak nie zdołaliśmy ich wykorzystać. W końcówce meczu kapitalną interwencją popisał się Jakub Ludewicz, który instynktownie obronił strzał zawodnika Orła.

Podsumowując był to dla nas niezwykle trudny mecz, który jednak dał nam ostatecznie 3 pkt. Wielki szacunek i gratulacje również dla zespołu Łukasza Dłoniaka, który postawił bardzo trudne warunki mistrzowi klasy okręgowej……

…..no właśnie mistrzowi, dzięki remisowi Sparty w Dziembowie 3:3 na dwie kolejki przed końcem uzyskaliśmy przewagę 7 punktów i już nic ani nikt nie zabierze nam tytułu mistrza 2016/2017

Pierwszy krok za nami. Czekamy na drugi czyli baraże o grę w IV lidze!