Okres Przygotowawczy

Na przerwę wakacyjną i odpoczynek czasu za wiele nie było. Rozgrywki w „okręgówce” zakończyły się 23 czerwca, a 9 lipca zespół Orkanu powrócił już do treningów. Wszystko za sprawą reformy, która wchodzi w życie od sezonu 2018/19 i dotyczy nie tylko IV ligi wielkopolskiej, ale również niższych klas rozgrywkowych. Co za tym idzie – nowa 4 liga startuje już 4 sierpnia, ponieważ obejmuje ona całe województwo (wcześniej dwie grupy – północna i południowa) i liczy aż 20 zespołów. Utworzone również zostały między innymi 3 Ligi Międzyokręgowe, w których znaleźli się spadkowicze z czwartych lig oraz najlepsze drużyny z lig okręgowych (oprócz zwycięzców).

Jak już wspominaliśmy czasu na wakacyjny odpoczynek było mało. Okres przygotowawczy był krótki, ale za to bardzo intensywny.

Rozegraliśmy 3 gry kontrolne:
Orzeł Wałcz 2-0 Orkan Śmiłowo
Błekitni Wronki 0-4 Orkan Śmiłowo
Orkan Śmiłowo 6-0 Leśnik Margonin.

2 zwycięstwa w sparingach oraz jedna porażka pozwoliły wyciągnąć wiele wniosków przed zbliżającą się inauguracją. Walka o skład, determinacja i ambicja chłopaków napędzają pozytywnie Nasz zespół!

W zespole nastąpiły również zmiany kadrowe. Kilku zawodników pożegnało się z zespołem, są oczywiście nowe twarze. Więcej informacji w tej kwestii w najbliższym czasie.