Zabiegi także z boiskiem

Kadra Orkanu Farmutilu została wzmocniona, przebudowana. Zmodernizowaniu systematycznie ulega także obiekt śmiłowskiego klubu.

Są już nowe siedziska, na nowych trybunach, są nowe bramki.

Tuż przed pierwszym ligowym meczem na boisku pojawił się sprzęt do aeracji i piaskowania boisk piłkarskich.

Było zatem napowietrzanie (aeracja), a zabieg ten stosuje się w przypadku dużej eksploatacji nawierzchni trawiastych. Aeracja podnosi nie tylko dopływ powietrza do korzeni, a w konsekwencji polepszenie stanu murawy, ale także przyczynia się do: obniżenia strat wynikających z nadmiernego wyparowywania wody z gleby, efektywniejszego działania nawozów czy też zwiększenia elastyczności podłoża boiska.

Przy intensywnym użytkowaniu boisk trawiastych, napowietrzanie winno stosowane być nawet do 2-4 razy w roku!

Wiemy jak wielką rolę odgrywa właściwe nawadnianie płyty boiska, jej koszenie czy wałowanie. Ale jednym z ważnych elementów jest także piaskowanie.

O tym zabiegu mówią m.in. W miarę użytkowania darń staje się coraz bardziej zbita i słabo przepuszczalna cierpi na tym trawa, zwyciężają mchy, glony i chwasty. Antidotum na to a także na ciężką, gliniastą glebę jest piaskowanie trawnika. Zabieg ten polega na pokryciu jego powierzchni 3-5 milimetrową warstwą piasku. Zwiększa on przede wszystkim przepuszczalność i porowatość podłoża, dzięki czemu pojawiają się nowe, silniejsze korzenie i rozłogi traw wszelkie nierówności terenu, wygładza boisko, podwyższa poziom gruntu co powoduje zagęszczenie murawy, eliminuje powierzchniową wilgotność i mazanie się gleby. Ma na celu przeciw-działanie filcowatości traw, utrzymanie dobrej struktury gruntu oraz regulację przepustowości darni.

Boisko w Śmiłowie ulega poprawie. Oby w parze z tym szły także wyniki sportowe.S7220008 S7220009 S7220010 S7220011 S7220012 S7220013