FARMUTIL ORKAN ŚMIŁOWO- NIELBA WĄGROWIEC 2-1

Orkan zatrzymał lidera !

W meczu XXXIII kolejki nasz zespół gościł na własnym stadionie lidera rozgrywek. Nielba dotychczas w rundzie wiosennej nie zaznała smaku porażki. Orkan w ostatnich sześciu spotkaniach zdobył 15 punktów. Zapowiadało się więc wspaniałe widowisko.
Od początku spotkania kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Oba zespoły grały z wielką determinacją. Nie brakowało sytuacji podbramkowych. Nasz zespół był bliski zdobycia bramki po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Kamila Kosińskiego. Chwilę później po uderzeniu Jakuba Kubińskiego fenomenalną interwencją wykazał się Kamil Czapla. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.
Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczął Orkan w 58 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Adriana Pietrowskiego z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował Marcin Ankudowicz. Chwilę później drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Tatera. Nielba za wszelką cenę chciała odwrócić losy spotkania. Rzuciła się do odrabiania strat, przesunęła większą ilość zawodników do linii ataku. W 82 minucie bramkę kontaktową zdobył Michał Steinke. Nasz zespół bardzo dobrze spisywał się w grze obronnej i do końca spotkania nie pozwolił sobie odebrać 3 punktów.

FARMUTIL ORKAN ŚMIŁOWO- NIELBA WĄGROWIEC 2-1

Bramki: 58′ Ankudowicz 1:0 , 65′ Tatera 2:0, 82′ Steinke 2:1