CENNE TRZY PUNKTY

W niedzielne, gorące popołudnie rozgrywaliśmy mecz z Koroną Stróżewo. Mecz, który obie drużyny chciały wygrać. Mecz drużyn, które stawiane były w roli kandydatów do wygrania ligi. Orkan jako zespół liderujący w pilskiej okręgówce, miał ochotę na zwycięstwo. W rundzie jesiennej na boisku w Stróżewie wysoko pokonaliśmy gospodarzy. W tym meczu najważniejsze było strzelić jedną bramkę więcej niż przeciwnik i zainkasować kolejne, ważne trzy punkty.

IMG_3191

Po pierwszym gwizdku sędziego gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny konstruowały akcje i próbowały stwarzać sytuacje zagrażające bramce przeciwnika. Trudno wskazać optyczną przewagę jednej z drużyn. Orkan stwarzał sytuacje w polu karnym przeciwnika, ale piłka nie znajdowała drogi do bramki. Strzały były bronione przez bramkarza Korony, albo były niecelne. Na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

IMG_3247

Po zmianie stron i z biegiem upływającego czasu, drużyna przeciwnika sprawiała wrażenie bardziej cofniętej – co próbowali wykorzystać nasi gracze. Próbowaliśmy atakować w polu karnym, strzelać z dystansu. Jednak kolejne piłki nie wpadały do siatki. Niecelne strzały nie przybliżały nas do wygrania tego spotkania. Dopiero w 67 minucie po strzale zza pola karnego na dalszy słupek, piłkę do siatki posyła Kamil Kosiński, dając upragnione prowadzenie Orkanowi. Mecz się jeszcze nie kończył. Korona próbowała wyrównać wynik, aby obronić jeden punkt, jednak defensywa naszej drużyny skutecznie przerywała akcje. Trener Miedziński wprowadził na boisko Urbańskiego i Koca. Przeprowadziliśmy jeszcze kilka akcji na połowie przeciwnika, ale bezskutecznie. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik 1:0 i kolejne trzy punkty. Nie powiększamy przewagi nad drugą Spartą Złotów, ale nadal jesteśmy liderem z ośmiopunktową zaliczką.

IMG_3347

Skład: Adamski, Rusiecki, Mikołajczak, Zieliński, Purczyński, Ginda-Kopeć ( Urbański ), Jagodziński, Kozak, Kosiński, Tatera, Wypusz (Koc).

IMG_3411

Niedzielny mecz seniorów poprzedziła juniorska drużyna Orkana, która pokonała na własnym boisku Błyskawicę Nieżychowo 3:1.

Kolejny mecz rozgramy w środę w Okonku. Będzie to zaległe spotkanie z pierwszej rundy wiosennej. Początek spotkania o godzinie 17:30.