NA REMIS Z ORŁEM

Ostatni sparing, którym zakończyliśmy przygotowania do rundy wiosennej został ponownie rozegrany na sztucznej nawierzchni w Wałczu i ponownie naszym rywalem był tamtejszy Orzeł. W drużynie przeciwnej, w drugiej połowie wystąpił Adrian Popiołek, który przez ostatni rok reprezentował barwy naszego zespołu.

Kontuzjowany po ostatnim sparingu Wojciech Wypusz, ten sprawdzian Orkana oglądał z ławki. W składzie zabrakło również Palacza, Wiśniewskiego i Urbańskiego.

Początkowo mecz toczył się w środku pola. Widać było dużą wolę walki u naszych rywali. Zapewne chcieli udowodnić, że wynik z poprzedniego spotkania to przypadek. Mimo kilku dogodnych sytuacji żaden zespół nie był w stanie otworzyć wyniku. Niejednokrotnie nasze ataki przerywane były w początkowej fazie akcji przez przeciwnika, nawet kosztem faulu. Dopiero pod koniec pierwszej połowy wynik ulegał zmianie. Sztuka ta udała się zawodnikom Orła. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1

W drugiej połowie gra się zaostrzyła, akcje stały się szarpane. Do remisu doprowadził Tatera po asyście Zielińskiego. Na przemian atakował Orkan i drużyna z Wałcza. Kolejną akcję zakończoną golem rozegrali nasi gracze. Po zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył wprowadzony na boisko Ryczek. Była to jego pierwsza bramka zdobyta w seniorskiej drużynie. Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Orła. Po dośrodkowaniu i celnym strzale przeciwnicy doprowadzili do remisu. Do końca spotkania wynik zmienił się jeszcze dwukrotnie. Najpierw Orkan wyszedł na prowadzenie po trafieniu Tatery, a pod koniec spotkania rywale zdobyli bramkę po zamieszaniu w polu karnym naszej drużyny, która okazała się bramką na wagę remisu.

W meczu zagrali:

Szak, Purczyński, Mikołajczak, Zieliński, Rusiecki, Tatera, Michorek, Kozak, Jagodziński, Kosiński, Ginda-Kopeć (Adamski, Koc, Ryczek – druga połowa).

1- Michorek, Palacz, Urbański, Ryczek

W kolejny weekend (jeśli pozwolą na to warunki pogodowe) o godzinie 16:00 w Szamocinie nasza drużyna rozegra kolejny etap Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła. Rywalem w tym spotkaniu będzie Sokół Szamocin. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.