Orkan pokazał klasę!

Niespodziewanie mecz rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem z winy gości. Nie wpłynęło to negatywnie na naszą drużynę, która od początku przeważała w meczu. Już pierwsze minuty przyniosły dobre okazje dla zawodników ze Śmiłowa. Jedną z nich wykorzystał ostatnio niezawodny Jakub Skwarek po udanej akcji całego zespołu. Wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią czasu, ale to goście doprowadzili do groźnej sytuacji, po której zawodnik Unii Ujście Dariusz Nowak trafił w poprzeczkę bramki Marcina Szaka. Nasi rywale grali dość agresywnie, czego konsekwencją było kilka żółtych kartek. Po jednej nieudanej interwencji bramkarza Unii, sfaulowany został Jakub Skwarek w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Dotąd niezawodny w rzutach karnych Bartosz Gałecki pomylił się, bramkarz obronił,ale nasz kapitan dobił jednak sędzia odgwizdał faul na bramkarzu. Do przerwy wynik 1-0.

Po przerwie gra naszego zespołu  toczyła się na połowie przyjezdnych, czego konsekwencją były kolejne bramki. Najpierw w polu karnym faulowany Bartosz Gałecki, do piłki podszedł Kuba Skwarek i podwyższył wynik na 2-0. Następnie nasz rezerwowy młodzieżowiec Kacper Palacz popisał się indywidualną akcją, po której padła bramka na 3-0 (w tej sytuacji asystę zaliczył Mateusz Tatera). Mimo dużej przewagi naszego zespołu, nie udało się strzelić kolejnej bramki. Po błędzie naszej obrony sam na sam z naszym bramkarzem był Paweł Kędziora, który w takiej sytuacji rzadko się myli i strzelił jedynego gola w tym meczu dla swojej drużyny.

Ciekawostki z meczu:

• zmiana bramkarza w zespole gości w 25′
  • kontuzja naszych dwóch zawodników: Radka Wącisza i Marcina Urbańskiego, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!