WYSOKA POKONANA

Sobotni sparing rozgrywaliśmy na sztucznej nawierzchni w Wałczu. Naszym rywalem był IV ligowy – GLKS Wysoka, który przyjechał w mocno okrojonym składzie. Gra obu zespołów od początku spotkania pozostawiała wiele do życzenia. Błędy i niedokładność w podaniach były przyczyną zdobycia dwóch pierwszych bramek. Błąd bramkarza Wysokiej wykorzystał Wojtek Wypusz, trafiając do pustej bramki. Niestety rywale szybko odpowiedzieli i po błędzie naszego bramkarza było już 1:1. Do końca pierwszej połowy próbowaliśmy atakować bramkę przeciwnika, stwarzać sytuację do zdobycia gola. Po skutecznym dośrodkowaniu w pole karne, strzałem głową piłkę do siatki posłał Mateusz Tatera, do tej pory najskuteczniejszy zawodnik Orkana. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla naszej drużyny.

Po przerwie wyszliśmy na boisko zmobilizowani i gotowi do dalszej gry. Większa dokładność i celność zagrań poskutkowały zdobyciem kolejnych czterech bramek dla naszej ekipy. Dobra gra w obronie uniemożliwiała przeprowadzenie skutecznej akcji przeciwnika, który nie był w stanie zagrozić naszej bramce.

„Był to bardzo pożyteczny sparing. Z dnia na dzień wyglądamy coraz lepiej. Cieszy końcowy rezultat, chociaż nie to było najważniejsze. Przećwiczyliśmy różne warianty rozegrania piłki w obronie, lecz nie wystrzegliśmy się błędów. Przed nami jeszcze dużo pracy pod względem taktycznym.” – skomentował defensor Orkana – Sebastian Mikołajczak.

W meczu zagrali: Szak, Mikołajczak, Urbańśki, Purczyński, Rusiecki, Michorek, Kozak, Kosiński, Tatera, Jagodziński, Wypusz (Adamski, Palacz, Koc, Ryczek, Ginda-Kopeć – weszli w drugiej połowie).

W brawach GLKS Wysoka zagrał były piłkarz Orkana – Błażej Foryś oraz bramkarz Jakub Ludewicz, występujący w barwach Orkana w sezonie 2016/2017.

Bramki zdobywali: 2x Wypusz, 2x Tatera, Ginda-Kopeć, Palacz

Orkan Śmiłowo  –  6 :1  –  GLKS Wysoka